Bosna’da Türkçe Eğitim

Bosna’da Türkçe Eğitim

Bosna’da Türkçe Eğitim, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Uluslararası Travnik üniversitesi adına Türkçe dilinde eğitim için öğrenci..

Bosna’da Türkçe Eğitim

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezi Uluslararası Travnik üniversitesi adına Türkçe dilinde eğitim için öğrenci kayıt yetkisi olan tek kurumdur. Uluslararası Travnik üniversitesi tek kayıt temsilcisi olarak Bosna Hersek’de Türkçe lisans yapma fırsatı sunuyoruz. Bosna Hersek ile tarihten gelen bir yakınlık vardır. Bosna hersek halkı Boşnak Müslüman’ıdır. Bu yüzden Bosnalılar dilleri ve inanışları ile Türklere yakındırlar. Türklerle aynı dili konuşup aynı dini paylaşmışlardır. Türkçenin kendi vatanlarında da kaybolmaması için özen göstermiş ve Türkçe dilini ülkelerinde yaymaya çalışmışlardır.

Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe lisans bölümleri açarak Türkçe bilen öğretmenler ile ders vermiştir. Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Tek yetkili firma Eurostar’dır. Türkçe dersi zorunlu ders kılınmıştır. Üniversitelerin Türkoloji bölümlerinden yüzlerce öğretmen mezun olmuştur. Mezun olan öğretmenler Türkçe bildikleri için daha kolay iş sahası bulabilirler. Ayrıca bu üniversitelerde kalarak Türkçe’yi daha iyi tanıtmaya çalışmışlardır. Üniversitelerin olan diğer bölümlerinde de deneyimli ve özverili profesörler ile Türkçe dersleri verilerek Türk öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmışlardır.

Diğer yurt dışındaki üniversitelerde yabancı diller farklı olduğu için okumak daha zordur. Onların dillerini anlamak ve öğrenmek için harcanan zamanda geçlerin vakitleri kaybolmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek’te kayıt aşamasında da bir zorluk olmadığı için Türk öğrenciler istedikleri bölümleri sınavsız ve koşulsuz girmektedirler. Öğrenciler üniversitelerde ile istedikleri bölümleri seçerek ve Türkçe eğitimin zorunlu olduğu bir ülkede kendi ülkelerinde gibi yaşayarak eğitimlerini tamamlayabilirler. Türk öğrenciler bu fırsatı kaçırmadan değerlendirmelidir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!