Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Tıp, pek çok kişinin üniversite hayalidir. Bu bölümden mezun olup doktor olmak isteyen kişilerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Fakat ülkemizde oldukça yüksek puanlara sahip olan bu bölümü kazanmak, kazanılsa da okumak büyük bir çaba gerektirmektedir. Tıp eğitiminizi yurt dışında almayı düşünenlerdenseniz, size Bosna Hersek üniversiteleri tıp bölümünü önerebiliriz. Bosna’da yer alan üniversiteler sınavsız olarak yurt dışından öğrenci kabul etmekte olup, eğitim seviyesi de başarılıdır. Tek gerekli evrak olarak lise mezuniyet belgesi ya da lise diploması olarak belirtiliyor. Bosna’da bulunan üniversitelerde Tıp eğitimi Boşnakça veriliyor ancak bu dili bilmeyen öğrenciler için bir yıllık hazırlık sınıfı bulunuyor. Bu hazırlık sınıfında Boşnakça’yı ana dili gibi öğrenen öğrenciler, geri kalan eğitim yıllarında hiç zorlanmadan devam edebiliyor. Hem ikinci bir dile sahip oluyor hem de tıp eğitimi almaya devam ediyor.

Tıp eğitimine ilişkin daha detaylı bilgi almak isteyen öğrencileri, danışmanlığımıza davet ediyoruz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı kapsamında bu gibi sorular yanıtlanıyor ve öğrenciler kafalarındaki soru işaretlerinden kurtuluyor. Bosna Hersek üniversiteleri tıp bölümü ile oldukça popüler, aynı zamanda da diğer bölümler de oldukça beğenilenler arasında yer alıyor. Buna ek olarak sınav puanı istemiyor oluşu da dikkat çeken ve cezbeden bir başka özellik.

Bosna üniversitelerinde tıp eğitimi almanın bedeli ise yıllık ortalama 2000 EURO ile 2500 EURO arasında değişiklik gösteriyor. Türkiye’deki veya Avrupa’daki üniversitelere de başvurabiliyor ve lisansüstü olarak eğitimlerine devam edebiliyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığımız bu gibi konularda da alanında uzman personeli ile hizmetinizdedir. Bu konu ile ilgili her detayı sorabilir ve yanıt alabilirsiniz. Burada bulunan üniversitelere giriş oldukça kolay, aynı zamanda mezun olduğunuzda donanımlı bir tıpçı haline geliyorsunuz. Hem dil bakımından kendini geliştirmiş, hem de alanına hakim uzmanlara dönüşüyorsunuz. Danışmanlığımız ise bu tıp yolculuğunuzda her daim yanınızda yer alıyor. Tökezlediğiniz yerde elinizden tutup kaldıracağımızdan hiç şüphe duymayın. Hayallerinizi ertelemeyin, Bosna Hersek üniversiteleri tıp imkanından siz de yararlanın!

Üniversitenin Konumu