Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler araştırıldığında tek üniversitenin olduğu görülecektir. Burası ” Uluslararası  Üniversitesi ” dir. Uluslararası Travnik Üniversitesi, Travnik’te bulunmaktadır. Travnik Saray Bosna’ya 90 km uzaklıktadır. Travnik eski bir Osmanlı eyaletidir. Tarihi dokusu dolaysıyla burada çok sayıda aktif cami de bulunmaktadır. Öğrenciler için çok uygun yerlerden biri de Travnik olarak bilinmektedir. Öğrenciler güvenli bir şekilde eğitim alabildikleri gibi bölgede sosyalleşmek anlamında da aradıkları herşeyi bulabilmektedirler. Üniversitede Türkçe destekli eğitimin olması, Türkiye’den gelen öğrenciler adına sunulmakta olan büyük bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Sadece Türkçe destekli eğitim dolayısıyla burada Türkiye’den gelen çok sayıda öğrenciyle birlikte eğitim alabilmek de mümkündür. Uluslararası Travnik Üniversitesinin çok tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de budur.

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler arasında tek olan Uluslararası Travnik üniversitesinde 3+2 180 ECST veya 4+1 240 ECST eğitim sürelerinden birini seçebilirsiniz. Üniversitenin 6 farklı fakülte bulunmaktadır. Bunlar;

  • Hukuk Fakültesi
  • Politeknik Fakültesi
  • Medya Ve İletişim Fakültesi
  • Ekonomi Fakültesi
  • Trafik Fakültesi
  • Ekoloji Fakültesi

olarak sıralanmaktadır. Hayalinizdeki eğitimi almak için bizime irtibata geçin. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizde sizleri aydınlatmak ve sizlere eğitim yolunda destek vermek için sizleri bekliyoruz.

 

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversitelerden değil sadece 1 tane üniversiteden söz etmek mümkündür. Uluslararası Travnik Üniversitesi alanında tektir. Zaman içerisinde diğer üniversitelerin de Türkçe dil ile eğitim vereceği konusunda bir takım bilgiler bulunmakta olsa da reelde sadece tek bir üniversite bulunmaktadır. Travnik, ünlü yazar İvo Andriç’in yaşamış olduğu yerdir. Nobel Edebiyat Ödülü almış olan yazar İvo Andriç, eğitimini de Travnik’te tamamlamıştır. Bu açıdan da Travnik eğitim anlamında çok tercih edilmekte olan bölgelerden birisidir. Travnik’te öğrenci olmanın yaşamsal maliyeti Türkiye standartlarında olmaktadır. Bu açıdan bölge maddi olarak da öğrenci ve ailelerini zorlamamaktadır. Hem Türkçe hem de kaliteli bir eğitim imkânı sunmakta olan Uluslararası Travnik Üniversitesi, Türkiye ve tüm dünyada geçerliliği olan bir üniversitedir. Bizi arayın ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere eğitim yolunda destek verelim.

Üniversitenin Konumu