Bosna Hersek'te Yaşam Giderleri

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Her anlamda eğitim ve yaşam maliyetlerinin son derece düşük olduğu Bosna Hersek’te eğitim almak için mutlaka acele etmelisiniz.

Bosna Hersek’te Yaşam Giderleri

Geleceğinizi inşa etmek için seçtiğiniz ülkenin ekonomik koşullarının da uygun olması, rahat bir öğrencilik hayatı anlamına gelir. Okurken ailenize ekstra yük olmak istemiyorsanız Bosna Hersek bu anlamda en güzel tercihlerden biri olacaktır. Ülkenin neresine giderseniz gidin ekonomik olarak rahat eder ve yaşam giderlerinizi minimumda tutabilirsiniz. Bütçenize uygun bir öğrencilik yaşayabileceğiniz Bosna Hersek’te yaşam giderleri her gencin eğitimini tamamlamasına yardımcı olacak kadar uygundur. Dünya ülkeleri içinde yapılan en ucuz ülkeler sıralamasının üstlerinde yer aldığı için pek çok ülkeden gençlerin eğitim için tercih ettiği ülke haline gelmiştir. Siz de bu popüler ve ekonomik ülkede öğrencilik hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ülkede et fiyatlarının düşük olması beslenme konusunda öğrencilerin zorluk çekmemesine neden oluyor. Pek çok genç ucuza et alarak evinde pişirmeyi tercih ettiği gibi, restoranlarda da son derece düşük rakamlara yemek yiyebiliyorlar. Pek çok şehrinde ünlü üniversiteler olduğu için Bosna Hersek’te yaşam giderleri öğrencilere uygun şekilde düzenlenmiştir. Örneğin ulaşım konusunda en uzak mesafeye bile son derece düşük rakamlara gidebilirsiniz. Aylık harcayacağınız 300-400 Euro sizin tüm temel ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderecektir.

Bosna Hersek’te Yaşam Kolaylığı

Türkiye ile tarihi ve kültürel yakınlığı olan bir ülke olması açısından kendinizi hem yabancı hissetmeyecek, hem fırsat buldukça şehirlerarası yolculuk yaparak ortak geçmişimize tanıklık edebileceksiniz. Bosna Hersek’te yaşam giderleri bütçenizi zorlamayacağı için bu yolculuklar da sizi ekonomik olarak yormayacaktır. Şehir yaşamına bakıldığında merkeze uzaklığına göre değişse de ev kiraları da oldukça düşüktür. İki ya da üç arkadaşın bir arada kalması sonucunda kira bedelleri inanılmaz düşmektedir. Hayallerinize giden yolda en ucuz ve kaliteli eğitimi Bosna Hersek’te alabilir, yaşam koşulları açısından da zorlanmazsınız.

Diğer ülkelerle kıyaslandığında ciddi anlamda ekonomik farklılık olan Bosna Hersek’te eğitim alarak ailenizin bütçesini yormaz ve ihtiyaçlarınızı da normal düzeyde karşılayabilirsiniz. Yeme-içme konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz gibi, derslerden kalan zamanlarda şehirlerde bulunan öğrenci kafeteryaları ve çay bahçelerinde çok cüzi rakamlara yemek yiyebilir, bir şeyler içebilirsiniz. Cebinizde kalan parayla da her türlü sosyl aktiviteye zaman ayırabilir, hayatınızı çok yönlü, eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlerin Bosna Hersek üniversitelerinde rahat etmeniz, iyi bir eğitim almanız için gereken her türlü desteği vermektedir. Danışmanlarımızla görüşerek yaşam giderleri konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik başvuru ve kayıt işlemlerinizi de Eurostar merkez ofislerinden halledebilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!