Bosna Hersek'te Türkçe İnşaat Mühendisliği

Bosna Hersek’te Türkçe İnşaat Mühendisliği

Bosna Hersek'te Türkçe İnşaat Mühendisliği, İnşaat mühendisliği eğitimini Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe almaya ne dersiniz...

Bosna Hersek’te Türkçe İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği eğitimini Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe almaya ne dersiniz? Modern bir eğitim kurumunda, dünya standartlarında eğitim hakkından yararlanmak ve geleceğinize tam donanımlı olarak hazırlanmak istemez misiniz? Eğer bu soruların cevabı “evet” olarak veriyorsanız, hemen Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurmanız sizin menfaatinize olacaktır.

Avrupa’nın incisi sayılan Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almak, bir üniversite öğrencisi için her açıdan avantaj sağlamaktadır. Öncelikle öğrenci Türkçe eğitim olanağından yararlanarak hazırlık bölümü eğitimi almayacak ve dönem kaybetmeyecektir. Diğer taraftan hazırlık bölümlerinin süresinin darlığı öğrencinin yeterli oranda dil öğrenebilmesi için yeterli görülmemekte ve bu uygulama içinde öğretmen ile öğrenci arasında sağlıklı bilgi akışı sağlanamamaktadır. Bu ayrıntıyı dikkate alan Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe eğitim programlarını uygulamaya koyarak Türk gençlerinin Travnik’te eğitim almayı tercih etmeleri durumunda anadilde eğitim olanağı sunulmaktadır.

Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe inşaat mühendisliği okumayı seçen öğrenci, Avrupa’nın ortasında ve inşaat alanında yapılan bilimsel çalışmalara yakın bir konumda eğitim alma olanağı bulduğu için, aldığı eğitimi bu tür çalışmaların ışığı ile pekiştirebilmektedir. Ayrıca bu yönde hizmet veren kurumlarda staj yapma imkânı bulabilmekte ve bilgilerini deneyime dönüştürebilmektedir. Bu durum beraberinde öğrencinin bilgi birikimi ve deneyime sahip olmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile bu yönde gelişim gösteren öğrencinin mezuniyeti sonrasında iş bulma kaygısı da ortadan kalkmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini öğrenciler açısından çekici kılan birçok özellik bulunmaktadır, ancak bunlardan bazıları sıralanacak olursa elbette eğitim konusunda gösterilen hassasiyet ilk sırada yer almaktadır. Öğrenci Bosna Hersek üniversitelerinde akademik eğitim almayı tercih ettiğinde, dünya standartlarında eğitim olanağına sahip olabilmektedir. Avrupa birliği ve AGİK tarafından desteklenen eğitim sisteminde Bologna kriterlerine sadık kalınan uygulamalar gerçekleşmektedir. Bu özellik öğrencini kalıplaşmış bilgiler dışında güncel bilgiler ve yenilikler ile eğitilmesine fırsat vermektedir. Diğer taraftan Bosna Hersek Uluslararası Uluslararası Travnik üniversitesinde alınan eğitimin tamamlanması ile birlikte denklik derecesinde diploma olanağı sunulmakta ve bu diploma dünya genelinde geçerli sayılmaktadır. Bu şartlara sahip olan öğrenci mesleğe atıldığı zaman dünya üzerinde tercih ettiği coğrafyada kariyer yapma olanağına da hak kazanacaktır.

Türkiye’de mühendislik bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrencinin üniversiteye giriş sınavında oldukça yüksek bir puan alabilmesi gerekirken, Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almayı tercih eden öğrenci, bu tür puanlama uygulamalarından muaf tutulmaktadır. Yani öğrenci ortaöğretim diploması, sağlık raporu ve adli sicil kaydı ile başvuru yapabilmektedir. Bu da Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini daha da cazip hale getirmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinin bu kadar çok öğrenci tarafından ilgi görmesinin sebeplerinden birisi de, bu ülke üniversitelerde uygulanan harç bedelinin diğer üniversiteler nazaran çok daha düşük düzeyde olmasıdır. Öğrenci inşaat mühendisliği eğitimini Türkiye’de eğitim veren vakıf üniversitelerinde ya da diğer Avrupa üniversitelerinde almak istese, muhtemelen bu eğitim için yıllık 10.000 ile 12.000 Euro arasında harç bedeli ödemesi gerekirken, aynı yönde eğitim hakkı için Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini tercih ettiğinde, Görüldüğü gibi Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinin harç bedelleri diğer üniversitelerin harç bedellerinin oldukça altında olduğu fark edilmektedir.

Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe inşaat mühendisliği eğitimi almanın avantajlarını öğrenmek isteyen öğrencileri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına bekliyoruz. Yıllardır bu alanda hizmet vermiş olmanın getirdiği deneyimler ile danışmanlık hizmeti sunan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışında eğitim almanın tüm avantajlarını siz öğrenciler ile paylaşmakta ve hayallerine ışık tutmaktadır.

İnşaat Mühendisliği 2500 Euro

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!