Bosna Hersek'te Türkçe Eğitim

Bosna Hersek’te Türkçe Eğitim

Bosna Hersek'te Türkçe Eğitim, Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek'te bulunan Uluslararası Travnik

Bosna Hersek’te Türkçe Eğitim

Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek’te bulunan Uluslararası Travnik üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre Lisans eğitimi Türkçe olarak verilecektir. Bosna Hersekte Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim dili Türkçe’dir. Boşnak kültürünün Türklerle benzer yapıya sahip olması nedeniyle Bosna Hersek Travnik üniversitesinde Türkçe üniversite eğitimi verilmeye başlanmıştır. İngilizce eğitim de verilmektedir. Boşnakça Latin kökenli bir dil olduğu için Türkçe ile uyumlu birçok kelimeyi de içermektedir. Bu da Türkiyeden giden öğrencilere daha iyi anlama ve öğrenme kolaylığı sağlamaktadır. Bu dillerin birbirine yakınlığı eski tarihlere dayanmaktadır. Bosna Hersekteki Üniversitelerde Türkçeyi yaşatmak adına pek çok çaba sarf edilmektedir. Bosna Hersekliler tarihte buraya göç ederek yerleşmiş ve dillerinin özelliklerini yitirmemeye çalışmışlardır. Türklerle olan bağlarını kuvvetlendirebilmek için üniversitelerinin kapılarını Türk öğrencilere açmıştır. Travnik şehrinde bulunan tarihi Uluslararası Travnik üniversitesinde Türkçe eğitim verilmeye başlanmıştır.

Dil öğrenmek çok zordur. Türkçe yabancı diller arasında en zor öğrenilen dildir. Bosna Hersekte Türkçe bilen, deneyimli, özgüvenli profesörlerin ders vermeleri Türkiyeden giden öğrenciler için büyük avantajdır. Bu deneyimli profesörler sayesin de gençler dillerinin şivesini kaybetmeden konuşup Boşnakçayı da kolaylıkla anlamaktadırlar.Üniversitelerin bu imkanları sayesinde Türkiye’den buraya okumaya gelen öğrenciler diplomalarını alıp ülkemize geri geldiklerinde daha kolay iş imkanı bulurlar.Müslüman kültürünün içinden gelen Boşnaklar sayesinde ortak kültürü tanıma ve anlama kolaylaşmaktadır. Türkçe eğitim verilen üniversitede mezun olan öğrenciler için de iş sahası açılmaktadır. Öğrenciler yurtdışında üniversite okuyarak geleceklerini garanti altına alacaklardır.

Gençler, hem üniversite mezunu olup hem de kendi dilinizle yurt dışın da eğitim almak istemezmisiniz. Ohalde hiç düşünmeden kendi ülkemizde okuyormuş gibi Bosna Hersekteki Travnik üniversitesine başvuru yapmalıyız. Bu fırsatı kaçırmamak sizin elinizde.

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!