Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe DestekliEğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler danışmanlık hizmetleri sayesinde ifade ediliyor. Öyle ki ülkemizden pek çok öğrencinin bu dil üzerinden eğitim almaları söz konusudur. Türkiye’den ilgi görmesinde ki bir sebepte dil seçeneklerinin zengin olmasıdır. Boşnakça eğitimi benimseyen okullara yer veriliyor. İngilizce dil seçeneklerinin de bazı bölümlerde geçerli olduğu biliniyor. Ancak farklı olarak Türkçe dil sistemini de ele almaktadır. Bu durum da Türk öğrenciler için avantajlı olmaktadır. Öğrencilerin herhangi bir dil eğitimi almalarına gerek kalmıyor. Direk olarak geçerli bölümler üzerinden %100 Türkçe destekli eğitim olanaklarından faydalanmaları esas alınmaktadır. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tüm geçerli okulları ifade ediliyor. Okulların yanı sıra bölüm bilgisi de almalısınız.

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler olarak inşaat bölümünü dile getirmeliyiz. Ülkemizden Meslek Yüksekokulu mezunları da bu bölümden lisans tamamlama hakkına sahipsiniz. 2 yıllık eğitim programları sayesinde lisans diplomaları esas alınmaktadır. İnşaat dersleri için ülkemizden önemli eğitim görevlileri gelmektedir. Eğitimlerin Türkçe verilmesinin yanı sıra üst düzey olduğu da biliniyor. İnşaat bölümünün yanı sıra mimarlık alanında da Türkçe destekli eğitim sistemi benimsenmiştir. Daha çok geliştirmeye yönelik olan bu eğitim programları üzerinden lisansınızı tamamlayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu bölümlere yönelik başvuruları geçerli kılmaktadır. Nitekim tek kayıt merkezinin de Eurostar olduğunu göreceksiniz.

Türkçe destekli eğitim dilinde sunulan diğer bölümlerin başında hukuk da geliyor. Ekonomik fiyatları ve Türkçe dil olanaklarından dolayı hukuk bölümü de bir hayli ilgi görmektedir. Ülkemizden öğrencilerin vizesiz olarak gelmeleri ve bu eğitim olanaklarından faydalanmaları mümkün hale gelmiştir. Elektrik bölümü için de başvurular alınıyor. Üstelik Türkçe desteklenen bölümlerden birisi de elektrik olmaktadır. Son olarak makine bölümü de ifade ediliyor. Tüm bu bölümlerin derslerine Türk hocalar gelmektedir. Eğitmenler hakkında da bilgilere göz atabilir ve ne kadar avantajlı olduğunuzu anlayabilirsiniz. Yıllık eğitim masraflarınız son derece ekonomiktir. Ekonomik koşullar sayesinde 4 yıllık lisans mezunu olacaksınız. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim dilinde verilen bölümler için uygun fiyatlardan yola çıkılıyor.

Üniversitenin Konumu